Druk 3D w produkcji małoseryjnej – to się opłaca!

Druk 3D w produkcji małoseryjnej – to się opłaca!

Szybkość działania, stosunkowo niskie koszty produkcji, a także możliwość sprawnej zmiany w projekcie i dostosowanie go do odpowiednich parametrów. To tylko kilka powodów, dla których druk 3D staje się coraz bardziej popularny w produkcji małoseryjnej m.in. wyrobów finalnych. Zaawansowane technologicznie maszyny bez problemu mogą w trakcie jednego procesu stworzyć złożone elementy i to bez konieczności używania wielu różnych narzędzi i sprzętów. To niezwykłe ułatwienie, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że nie trzeba zastanawiać się już nad dokładnym planowaniem kolejnych etapów produkcji. Wybór nowoczesnych rozwiązań pozwala na oszczędność czasu, a także redukcję kosztów. Właśnie dlatego jest to niezwykle opłacalne przedsięwzięcie.

Dlaczego druk 3D w produkcji małoseryjnej się opłaca?

Ogromną zaletą druku 3D w produkcji małoseryjnej jest fakt, że każda wytworzona część jest wykonana równie precyzyjnie. Powtarzalność jest niezwykle pożądana w wielu branżach, dlatego właśnie tego typu rozwiązanie jest opłacalne – w zależności od przypadku nawet dla serii około 1000 sztuk.

Druk 3D w produkcjach małoseryjnych jest opłacalnym sposobem szczególnie w przypadku zamówień na serie przedprodukcyjne, finalne wyroby, a także na części zamienne do różnego rodzaju urządzeń i maszyn. Wytworzenie nawet tysiąca artykułów zajmie znacznie mniej czasu niż w przypadku standardowych działań, co ma ogromne znaczenie w przypadku popularnych branż. Mogą na tym skorzystać również i firmy niszowe, które chcąc zadbać o klienta, skracają czas oczekiwania na konkretny element czy artykuł.

W nowoczesnych maszynach do druku 3D można stworzyć m.in. obudowy do elektroniki, serie wyrobów do przeprowadzenia analiz, nietypowe części zamienne, obudowy sprzętu medycznego, a także elementy dla serwisów pogwarancyjnych. Jak widać zakres zastosowania tego typu artykułów jest niezwykle szeroki. Dlatego też, zamiast korzystać z dobrze znanych rozwiązań, warto skupić się na najnowszej technologii małoseryjnej, dającej przede wszystkim powtarzalność i precyzję w trakcie tworzenia każdej części.