Obróbka CNC

Wśród usług, które świadczymy, znajduje się profesjonalna i precyzyjna obróbka metali i tworzyw sztucznych. Wytwarzamy serie produktów oraz prototypów i pojedynczych elementów. 

Obróbka CNC (Computerized Numerical Control) wykonywana metodą skrawania to zautomatyzowany proces technologiczny, który polega na ścinaniu części materiału aż do osiągnięcia elementu o zaprojektowanym kształcie. Umożliwia on wykonywanie w pełni powtarzalnych detali o wybranej formie, wymiarze i stopniu chropowatości. W obróbce CNC możemy wyróżnić kilka technologii, takich jak: frezowanie, toczenie, szlifowanie, cięcie czy elektrodrążenie. Ubytkowa forma tego procesu jest alternatywną metodą wobec wytwarzania przyrostowego, tj. druku 3D.

Dodatkowo obrabiarki CNC wykazują się większą swobodą w doborze materiału, z jakiego wytwarzany jest wyrób. Technologia skrawania CNC umożliwia nam obróbkę bardzo szerokiego spektrum materiałów, między innymi metale, stopy metali nieżelaznych czy tworzywa sztuczne. Dowolność wyboru sprawia, że stajemy przed możliwością wytworzenia prototypu z konkretnego surowca, który zostanie zastosowany w finalnym produkcie.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Działamy m.in. na terenie Wrocławia (woj. Dolnośląskie), Warszawy (mazowieckie), Krakowa (małopolskie) czy w Katowicach (śląskie). Jesteśmy otwarci również na współpracę z Klientami z całej Polski.

Obróbka CNC – automatyzacja obróbki mechanicznej

Dzięki obróbce skrawaniem (CNC) przy zastosowaniu nowoczesnego parku maszynowego możemy produkować precyzyjne elementy bez znacznych strat materiału. Automatyzacja tego procesu pozwala nam na oszczędność czasu i kosztów związanych z jednoczesną minimalizacją potencjalnych błędów występujących przy obróbce manualnej. Największą zaletą obróbki CNC jest możliwość uzyskania idealnego odwzorowania oraz powtarzalności produkcyjnej, niezależnie od wielkości wytwarzanego obiektu.
Obróbka CNC Katowice
Obróbka CNC Wrocław wytwarzanie prototypów, części, serii produkcyjnych

ZALETY OBRÓBKI CNC

  • oszczędność i optymalizacja produkcji – obróbka CNC wpływa na skrócenie procesu obrabiania oraz zmniejsza koszty. Dzięki nowoczesnym maszynom sterowanym numerycznie, możliwe jest uzyskanie obiektów o dużej powtarzalności oraz o wymaganej estetyce. Obróbka CNC wpływa również na zmniejszenie ilości wymaganego materiału,
  • uniwersalność – obróbka CNC umożliwia wytwarzanie różnorodnych elementów wykonywanych nie tylko z metali, ale także szeroko rozumianych tworzyw sztucznych i stopów metali nieżelaznych,
  • różnorodność – obróbka CNC obejmuje metody, takie jak frezowanie, toczenie, cięcie, szlifowanie, czy elektrodrążenie. To, którą metodę wybierzemy jest uzależnione od geometrii obrabianego detalu oraz od właściwości, jakich oczekują Państwo od gotowego wyrobu.

Obróbka CNC – prototypy, części, serie produkcyjne

Zaawansowane technologicznie urządzenia sterowane numerycznie, których używamy zapewniają wysoką precyzję wytwarzanych elementów. Za sprawą obróbki CNC wykonujemy pojedyncze elementy, które służą jako prototypy lub pomagają przy modernizacji bądź naprawie maszyn i urządzeń. Nasza oferta zawiera także unikatową usługę – wytwarzamy opłacalne ekonomicznie serie produktów końcowych. Działamy na terenie miast Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice oraz całej Polski.

Obróbka CNC metali i tworzyw sztucznych Warszawa, Kraków

Precyzyjna obróbka metali i tworzyw sztucznych

W 3D Expert zajmujemy się precyzyjną obróbką CNC na wybranych przez Klienta materiałach, między innymi: metalach, stopach metali nieżelaznych czy tworzywach sztucznych. W zakresie naszej oferty znajdują się frezowanie, toczenie, szlifowanie, cięcie oraz elektrodrążenie.

Frezowanie CNC

W 3D Expert realizujemy usługi frezowania w sposób fachowy i profesjonalny. Dysponujemy innowacyjnym parkiem maszynowym, który umożliwia realizowanie nawet najbardziej zaawansowanych zleceń dla naszych Klientów. Frezowanie wykonujemy na bazie różnorodnych materiałów, między innymi – stali, tworzyw sztucznych, czy stopów aluminium. Doświadczenie w połączeniu z wiedzą, pozwala nam realizować obróbkę obiektów o dużych gabarytach, jak np. frezowanie form wtryskowych. Powierzając nam usługę frezowania CNC, zyskasz gwarancję wysokiej jakości usług oraz finalnego efektu, zgodnego z Twoimi założeniami.

Toczenie CNC

Do obróbki CNC metodą toczenia, wykorzystujemy nowoczesne oprogramowanie, które znacząco skraca czas przygotowania projektu oraz niweluje ryzyko wystąpienia błędu na etapie obróbki. Do procesu skrawania technologią toczenia wykorzystujemy narzędzia, które zapewniają wysoką wydajność procesu oraz wpływają na efekt wizualny finalnego obiektu. Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, dzięki czemu dokonamy precyzyjnego pomiaru gotowego wyrobu, dając Państwu gwarancję dokładności wymiarowej, która przekłada się na funkcjonalność i estetykę końcowego produktu.

Szlifowanie

Szlifowanie CNC to proces, który pozwala wygładzić powierzchnie obiektów poddawanych obróbce. Do tej metody obróbki CNC wykorzystujemy profesjonalne narzędzia i materiały ścierne. W wyniku tego procesu technologicznego powierzchnie zyskują odpowiednią dokładność wymiarową, wymagany kształt oraz pożądaną chropowatość powierzchni. Posiadamy nowoczesny park maszynowy, dlatego szlifowaniu poddajemy płaszczyzny wykonane z różnych materiałów. Skorzystanie z naszych usług to gwarancja precyzyjnie wykonanego zlecenia, zgodnego z wymaganiami Klienta. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom jesteśmy w stanie osiągnąć wyznaczone efekty szlifowania, niezależnie od wielkości obiektów. Ponadto, gwarantujemy pełną powtarzalność obejmującą kształt i wymiar obrabianych obiektów.

Cięcie

3D Expert jest specjalistą z zakresu obróbki CNC, dlatego oferujemy również usługę cięcia laserowego. Cięcie laserowe stanowi nowoczesną metodę obróbki blach o podobnych parametrach wymiarowych jak klasyczna obróbka mechaniczna. Podstawowa różnica tkwi w stosowanym czynniku tnącym, który w przypadku cięcia laserowego stanowi gorący promień lasera oraz gaz techniczny o dużej czystości. W zależności od stosowanego urządzenia (przede wszystkim jego mocy) cięcie przeprowadza się na trzy sposoby: metodą spalania, stapiania lub sublimacji. Zapewniamy kompleksową obsługę palenia laserowego blach, która jest możliwa, dzięki zastosowaniu nowoczesnego parku maszynowego i innowacyjnego oprogramowania. W 3D Expert wszystko jest możliwe.

Elektrodrążenie

Elektrodrążenie to ostatnia z metod obróbki CNC, którą możemy podzielić na wgłębną i drutową. Elektrodrążenie pozwala poddać obróbce obiekty wykonane z materiałów trudnych w procesie obrabiania lub charakteryzujących się niestandardowym kształtem. Bez względu na stopień skomplikowania kształtu wyrobów, wykonamy dla Państwa usługę, która będzie charakteryzować się idealnym wykończeniem oraz pełnym dopasowaniem do wymogów technicznych obiektu.
Wszystko w Twoich rękach

Zleć nam Obróbkę CNC!

Sprawdź również