PRODUKCJA WYROBÓW Z TWORZYW SZTUCZNYCH

Produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych jest ostatnim z etapów procesu wdrażania nowego wyrobu na rynek. Jesteśmy producentem wyrobów z tworzyw sztucznych w technologiach druku 3D, odlewania, formowania wtryskowego oraz termoformowania. W 3D Expert otrzymają Państwo kompleksową realizację projektu od pomysłu do wytworzenia gotowego wyrobu!

W 3D Expert produkcja seryjna wyrobów z tworzyw sztucznych realizowana jest przy wykorzystaniu form wtryskowych powierzonych przez Klienta, bądź wyprodukowanych przez nas na potrzeby danego zlecenia.

Oferujemy Państwu kompleksową usługę produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych w zakresie:

 • projektowania nowych wyrobów, bądź modyfikacje lub optymalizacje już istniejących projektów, zgodnie
  z Państwa oczekiwaniami,
 • projektowania form wtryskowych i odlewniczych oraz matrycy do termoformowania
 • wdrożenia projektu do produkcji seryjnej
 • produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych
 • montażu, pakowania, magazynowania, logistyki.

W 3D EXPERT uzyskasz profesjonalną pomoc z zakresu obejmującego produkcję wyrobów z tworzyw sztucznych. Długoletnie doświadczenie oraz wysoko wykwalifikowana kadra pracownicza sprawia, że jesteśmy liderem w swojej dziedzinie. Jeśli szukasz pomocy dotyczącej wyrobów z tworzyw sztucznych, skontaktuj się z nami. Gwarantujemy fachową pomoc oraz rzetelnie wykonane zlecenie.

produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych Kraków, Gdańsk i Rzeszów
produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych - wtryskiwanie katowice, kraków, rzeszów, bydgoszcz

Produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych – wtryskiwanie

Posiadamy park maszynowy składający się z nowoczesnych wtryskarek sterowanych komputerowo o sile zamykania formy od 10 do 250 ton. W naszej wtryskowni przetwarzamy większość dostępnych na rynku tworzyw sztucznych m.in. LDPE, HDPE, PP, PC, PA6, PA 6.6, PA12, POM, PS, ABS, SAN, PBT oraz elastomery o twardościach od 30ShA do 75ShA. Materiały te dodatkowo mogą posiadać dodatki modyfikujące, jak np.: napełniacze w postaci włókien szklanych i węglowych, uniepalniacze, stabilizatory UV, dodatki uplastyczniające, wypełniacze, itp. Dzięki tak dużej różnorodności jesteśmy w stanie wykonać wyroby spełniające wszystkie oczekiwania naszych Klientów, począwszy od estetycznego wyglądu, aż po innowacyjne zastosowania techniczne. Nasze usługi produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych świadczymy dla Klientów miast, takich jak Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Bydgoszcz, Rzeszów, Gdańsk i nie tylko.

Zalety procesu wtryskiwania:

 • wytwarzanie nawet najbardziej skomplikowanych wyrobów z tworzyw sztucznych w jednym procesie technologicznym
 • mały bądź żaden udział obróbek wykańczających gotowych wyrobów
 • wysoka jakość i powtarzalność właściwości i wymiarów otrzymywanych wyrobów
 • możliwość pełnego zautomatyzowania, komputerowego sterowania i kontroli procesu
produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych Bydgoszcz, Gdańsk, Poznań, Kraków
Produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych - Kraków, Wrocław, Poznań, Katowice, Bydgoszcz, Rzeszów, Gdańsk

Wady procesu wtryskiwania:

 • wysoki koszt oprzyrządowania (form), powodujący wydłużenie czasu amortyzacji i wysokie koszty uruchamiania produkcji
 • ze względu na powyższe, technologia wtrysku opłacalna tylko przy produkcji wielkoseryjnej i masowej,;
 • długi czas przygotowania produkcji ze względu na pracochłonność wykonania form wtryskowych.

Produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych – ODLEWANIE

W 3D Expert wytwarzanie wyrobów z tworzyw sztucznych realizujemy także za pośrednictwem szerokiej gamy technologii odlewania, jak np. odlewanie ciśnieniowe i bezciśnieniowe, odlewanie rotacyjne, czy zalewanie. Proces odlewania polega na umieszczeniu tworzywa sztucznego w formie, a po jego zestaleniu, odlew wyjmowany jest z formy. Odlewanie może być wykonywane w sposób ciągły lub cykliczny.

Produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych metodą odlewania normalnego może się odbywać z użyciem ciśnienia lub bez. Do tego procesu stosuje się tworzywo sztuczne w postaci ciekłej lub plastycznej. Przed umieszczeniem materiału w formie, należy go odpowiednio przygotować mieszając ze sobą odpowiednie składniki w określonych proporcjach i odpowiedniej kolejności. Różnica między odlewaniem ciśnieniowym, a bezciśnieniowym znajduje się w sposobie wypełniania gniazda. Odlewanie bezciśnieniowe opiera się na bezpośrednim wypełnianiu gniazda, natomiast w przypadku drugiej metody, tworzywo sztuczne jest umieszczane w gnieździe za pomocą kanału odlewniczego. Podkreślamy, iż odlewanie ciśnieniowe zapewnia lepsze właściwości gotowego wyrobu oraz ogranicza emisję szkodliwych substancji. Ostatnim etapem, jaki realizujemy jest ochładzanie wyrobu. Metody odlewania normalnego stosujemy do produkcji wyrobów, które znajdują zastosowanie w szeroko rozumianej produkcji artystycznej.

Tworzenie wyrobów metodą odlewania rotacyjnego opiera się na działaniu siły odśrodkowej na odlewane tworzywo. Materiał umieszczany w formie występuje w postaci proszku, pod wpływem ogrzania, następuje jego stopienie. Utwardzenie tworzywa sztucznego następuje w wyniku chłodzenia obracającej się formy. Następnie, gniazdo jest otwierane i wyjmowany odlew.

Z kolei, wytwarzanie wyrobów z tworzyw sztucznych metodą wylewania stosujemy w celu regeneracji ubytków maszyn lub uzupełnienia ubytków materiału w gniazdach, gdzie np. osadza się łożysko toczne. Po wybraniu odpowiedniego materiału, zajmujemy się zmontowaniem obiektu, którego dotyczyć ma proces zalewania. W tym celu, wprowadzamy ciekłe tworzywo w szczelinę między obrobioną powierzchnią gniazda, a powierzchnią trzpienia. Po utwardzeniu tworzywa sztucznego, wykonujemy demontaż przedmiotu.

Do materiałów najczęściej wykorzystywanych w technologii odlewania zaliczyć możemy: żywice (epoksydowe, poliestrowe, poliuretanowe, akrylowe), roztwory polimerów w rozpuszczalnikach organicznych, czy monomery w stanie płynnym (np. PMMA). Usługi produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych świadczymy dla klientów z miast takich Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Bydgoszcz, Rzeszów, Gdańsk.

produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych kraków, katowice, Wrocław, Gdańsk, Poznań

Zalety procesu odlewania:

 • niski koszt przygotowania i uruchomienia produkcji
 • możliwość mocowania w formie dodatkowych elementów (tuleje, króćce, pierścienie, itp.)
 • możliwość otrzymywania przedmiotów o masie od kilkudziesięciu do kilkuset kilogramów

Wady procesu odlewania:

 • niska wydajność procesu, tj. długi czas cyklu wytwarzania odlewu (od kilkudziesięciu minut do nawet kilku dni w zależności od specyfiki wyrobu).

TERMOFORMOWANIE

W 3D Expert oferujemy Państwu wytwarzanie wyrobów z tworzyw sztucznych za pośrednictwem technologii przetwórstwa wtórnego, tj. wytwarzania wyrobów z wcześniejszych półfabrykatów. Do głównych odmian przetwórstwa wtórnego zaliczyć możemy: formowanie próżniowe, termoformowanie stemplem, formowanie pozytywowe, bądź negatywowe.

Podczas procesu formowania wtórnego z tworzyw sztucznych wykorzystujemy materiał w postaci podgrzanej do temperatury przetwórstwa – uplastycznionej. Dzięki temu, materiał na który oddziałuje siła zamykająca formy, w efekcie końcowym odkształca się. Utrwalenie kształtu materiału jest możliwe dzięki ochłodzeniu. Metoda wytwarzania za pomocą formowania wtórnego pozwala otrzymać wyroby o bardzo małej grubości ścianki i wielkich gabarytach.

Materiałami stosowanymi przez nas w tej technologii wytwarzania są termoplastyczne tworzywa sztuczne, takie jak: ABS, PS, PVC, PC, PCABS, czy TPU, które charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością mechaniczną.

Termoforowanie Kraków, Bydgoszcz, Rzeszów produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych
Produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych Rzeszów, Katowice, Poznań, Gdańsk

Zalety technologii termoforowania

 • możliwość wytwarzania wyrobów z tworzyw sztucznych o bardzo małej grubości ścianek i o znacznych gabarytach,
 • niski koszt form i oprzyrządowania,
 • możliwość stosowania form wielokrotnych, zwiększających wydajność produkcji,
 • szeroka gama materiałów.

Wady technologii termoforowania

 • wysokie ceny surowca,
 • powstawanie znacznych odpadów poprodukcyjnych,
 • nierównomierności w grubości ścianek wyrobu,
 • pocienienia materiału w narożach,
 • konieczność wykonywania obróbki wykańczającej (obcinanie obrzeży, wiercenie otworów itp.).
produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych Kraków, Poznań, Katowice
Jesteśmy gotowi

Zleć nam produkcję wyrobów z tworzyw sztucznych!

Sprawdź również