Skanowanie 3D

Jesteśmy w stanie wykonać usługę skanowania 3D niezależnie od wymiarów obiektów.  Jest  to proces  przenoszenia kształtu   trójwymiarowego   obiektu   fizycznego   do   postaci   cyfrowej.   Dokładnie   odwzorowujemy   oraz   tworzymy trójwymiarową dokumentację, a także przygotowujemy raporty pomiarowe na potrzeby kontroli jakości. 

Skanowanie 3D to proces, który jest niezwykle przydatny przy inżynierii odwrotnej modeli o skomplikowanej geometrii lub strukturalnej powierzchni. Inżynieria odwrotna pozwala bowiem na stworzenie komputerowego modelu 3D istniejącego produktu bez konieczności korzystania np. z rysunków. 

Skanowanie 3D uzyskało aktualnie status fundamentu dla wielu dziedzin. Stało się tak za sprawą szerokiego spektrum możliwości, jakie daje nam ten proces – między innymi precyzyjnych pomiarów wymiarowo-kształtowych, czy skanowania kolorów i tekstur. 

Skan 3D w Przemyśle

Nadzwyczajna, sięgająca nawet dziesięciotysięcznych części milimetra precyzja pomiaru oraz możliwość szybkiego przetwarzania uzyskanych danych w wirtualny trójwymiarowy model to zalety, dzięki którym skan 3D jest tak często wykorzystywany w szeroko rozumianym przemyśle. 

Proces ten jest odpowiednią metodą pomiarową bez względu na rodzaj obiektu, który chcemy przenieść do postaci cyfrowej, a także jego kształt czy materiał, z którego został on wykonany.  

Działamy głównie w dużych miastach, takich jak Warszawa czy Wrocław, ale przyjmujemy zlecenia również od klientów z całej Polski, nie tylko województw dolnośląskiego czy mazowieckiego. 

Skanowanie 3D jest odpowiednią metodą pomiarową bez względu na rodzaj skanowanego obiektu, jego kształt czy materiał, z którego został on wykonany.

3D Expert świadczy usługi z zakresu skanowania obiektów na najwyższym poziomie. Przykładamy szczególną wagę do zachowania najwyższych standardów obejmujących dokładność pomiarową. Posiadamy specjalistyczny sprzęt, który doskonale poradzi sobie z każdą, nawet bardzo skomplikowaną geometrią. 

Nasz zespół inżynierów posiada należyte doświadczenie i wiedzę w tym zakresie. Każdy z nich jest profesjonalistą oraz doskonale zna normy obejmujące skanowanie 3D. Za pośrednictwem skanowania 3D mamy możliwość poznania struktury i właściwości danego obiektu, co przekłada się na jego dokładne odwzorowanie.

Ponadto, dzięki zastosowaniu skanowania 3D jesteśmy w stanie zredukować koszty oraz określić żywotność i stan techniczny powstałych obiektów konstrukcyjnych. Te aspekty świadczą o tym, że skanowanie 3D pozwala zoptymalizować procesy technologiczne, dzięki czemu jest chętnie wykorzystywane w szeroko rozumianym przemyśle.

skanowanie 3d warszawa, kraków, wrocław, katowice
Skanowanie 3D katowice wrocław Kraków, Warszawa różnymi technikami

Techniki skanowania 3D

3D Expert korzysta z różnych metod skanowania 3D, dzięki czemu możemy dobrać najlepszą i najbardziej optymalną technologię do Twoich potrzeb. Skanowanie 3D charakteryzuje się tym, że sprawdza się tam, gdzie konwencjonalne metody pomiaru zabrałyby wiele czasu oraz wymagałyby ogromu kreatywności. Wykonujemy skanowanie 3D niewielkich części, jak również wielkogabarytowych obiektów o złożonej budowie. Nie stanowi dla nas również problemu wykonywanie skanów obiektów wytworzonych z różnych materiałów. Dysponujemy profesjonalnym i innowacyjnym sprzętem, dzięki czemu wykonamy skanowanie 3D zgodnie z Państwa oczekiwaniami.

Różnorodność technik skanowania 3D pozwala dopasować technologię do specyfiki danego obiektu, dzięki czemu mamy pewność, że wszystkie właściwości i rozwiązania techniczne zostaną uwzględnione. Z pomocą 3D Expert, Twoja działalność wyniesie się na wyżyny, pod względem nowoczesności i niepodważalnej sprawności oferowanych produktów.

Inżynieria odwrotna

Dzięki naszym usługom skanowania 3D zyskują Państwo możliwość odtworzenia dokumentacji 2D i 3D, symulacji zachodzących procesów oraz dokonywania napraw i modyfikacji produktu. Wykonywanie wszelkich prac w świecie wirtualnym pozwala obniżyć koszty i radykalnie zmniejsza ryzyko stworzenia wadliwego produktu. Jest to nowoczesne, ekonomiczne i przede wszystkim proste rozwiązanie na skomplikowane problemy. Skanowanie 3D daje Ci możliwość stworzenia przestrzennych obiektów, które możesz dowolnie modyfikować, co pozwoli jeszcze bardziej dopracować aspekty techniczne każdego produktu.

Skanowanie 3d warszawa, kraków, katowice, wrocław

Dlaczego warto skorzystać z usługi skanowania 3D?

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, skanowanie 3D to innowacyjna metoda, która pozwala usprawnić procesy produkcyjne. Aby umocnić Państwa w tym przekonaniu zebraliśmy i podsumowaliśmy zalety świadczące o doskonałości skanowania 3D w branży przemysłowej.

  • dokładność – dzięki skanowaniu 3D możliwe jest dokonanie pomiarów charakteryzujących się niezwykłą dokładnością, co przekłada się na rzeczywiste odwzorowanie obiektu,
  • brak ograniczeń – stosujemy różne techniki skanowania, co pozwala dobrać metodę zgodnie ze specyfiką skanowanego przedmiotu,
  • oprogramowanie – posiadamy intuicyjne oprogramowanie, które ułatwia nam projektowanie modelu oraz wykonywanie skanowania 3D,
  • wsparcie – oferujemy wsparcie specjalisty na każdym etapie współpracy, dzięki temu wspólnie opracujemy rozwiązanie, które będzie dla Państwa najkorzystniejsze,
  • inżynieria odwrotna – możliwość poznania specyfiki obiektu, wykrycia ewentualnych wad i modyfikacji obiektu,
  • szybkie prototypowanie – doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest dla Państwa czas, dlatego wykonujemy skanowanie 3D w możliwe najkrótszym czasie, aby nie hamować procesów produkcyjnych w Państwa firmie.

Jeśli chcesz się przekonać o możliwości skanowania 3D w Twojej branży, skontaktuj się z nami. Wspólnie opracujemy optymalne rozwiązanie. W razie jakichkolwiek wątpliwości służymy pomocą. Działamy głównie na terenie miast, takich jak Kraków, Katowice, Warszawa , Wrocław, ale realizujemy zlecenia na terenie całej Polski.

Czekamy na Twój ruch

Zleć nam skanowanie 3D!

Sprawdź również